Armband med myntliknande berlocker, längd ca 17cm, bredd 2-15mm, öglor samt kedja i 18K, berlocker i 21K Vikt: 22,7 g

15 500 kr

(ka91_)

Auktnr SE18.20240501.A61498
Varukategori Guld / Armband
Kontor Solna
Utropspris 14 000 kr
Aktuellt bud 15 500 kr
Stänger 2024-05-01 15:05:00
Provision 2 325 kr
Frakt 129 kr

Ring Cartier, Love Ring, refnr CRB4084655, serienr KWL843, stl 55 / 17½, bredd 5,5mm, 18K, tunna repor, kvitto, inköpt 2020, Cartier Stockholm, tygpåse, etui Vikt: 6,2 g

Herrur Seiko Premier, stål, automat, 41mm, refnr: SSA231K1, serienr: 930006, glasbaksida, sk. Open heart, 24-timmarsvisning, läderband, stålspänne, nyskick, delvis inplastad, certifikat 2019, manual, box, ytterkartong

Herrur Seiko Premier, stål...

Herrur Seiko 5 Sports, matterat stål, automat, 42mm, refnr: SNZG09J1, serienr: 810498, glasbaksida, dag, datum, grönt textilband, spänne i matterat stål, nyskick, delvis inplastad, box, ytterkartong

Herrur Orient Kamasu, stål, automat, 40mm, refnr: RA-AA0001B19B F692-UAA0, serienr: B8T2341, dag, datum, stållänk, viklås, nyskick, inplastad, box, ytterkartong

Herrur Orient Kamasu, stål...

Herrur Wasserdicht, replika av "Kampfschwimmer-uhr", Kampfschwimmer Kriegsmarine, stål, quartz, Ø46mm, nr: 160/999, läderband, stålspänne, inga tillbehör

Herrur Certina DS Podium, svärtat stål, quartz, 42mm, refnr: C001639A, serienr: 13BC0488227, kronograf, datum, gummiband, spänne i svärtat stål, inga tillbehör

Armband med granater, längd: 20cm, bredd: 11mm, förgylld silver 830/1000 Vikt: 11,7 g

Armband med granater, läng...

Herrur Seiko Sport, svärtat stål, automat, 42mm, refnr: SSA383K1, serienr: 945808, glasbaksida, 24-timmarsvisning, datum, svart textilband, spänne i svärtat stål, nyskick, delvis inplastad, certifikat 2019, manual, box, ytterkartong

Herrur Seiko Sport, svärta...

Akustisk Gitarr Tanglewood, DBT SFCE PW, serienr: KU210100821, inbyggd mick TW-EX4 fungerar ej, gitarr i fint skick, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Herrur Scuderia Ferrari, svärtat stål, quartz, 42mm, refnr: SF.16.1.34.0094, kronograf, datum, svart gummiband, spänne i svärtat stål, box, ytterkartong

Herrur Scuderia Ferrari, s...

Samekniv med skaft i ben, slida i ben samt läder, blad av Paul Larsson, längd: ca 28cm, bladets längd: ca 13cm

Akustisk gitarr Levin LG17, stötmärken, skav, spår av lagning i kroppen, en sträng saknas, hårt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Tavla färglitografi, Madel...

Länkdel, längd: ca 7cm, bredd: 0,4mm, bucklig, 18K  Vikt: 0,2 g

Länkdel, längd: ca 7cm, b...

Ring med granater, stl: 16½, bredd: 2,3-19mm, ojämn skena, förgylld silver 830/1000 Vikt: 5,4 g

Ring med granater, stl: 16...

Knivar 3st, skaft i ben och trä, slidor, en med inristning och namn, längd 17,5-22cm, bladlängd 8-11cm, slitage

Hänge hjärta med blå stenar, längd: 31mm inklusive ögla, bredd: 9mm, silver 925/1000 Vikt: 6,6 g

Hänge hjärta med blå ste...

Kedja Pansar, längd: 44cm, bredd: 4,6mm, skevt lås, silver 925/1000 Vikt: 27,2 g

Kedja Pansar, längd: 44cm,...

Halsbandsklocka Bischoff, manuell, boett i silver, Ø23mm, längd: 70cm, silver 835/1000

Se kontorets övriga auktionsvaror